ANATOMIA E NJERIUT PDF

Anatomia e Njeriut – Abdomeni has 4 ratings and 0 reviews. Anatomia e njeriut – Sistemi nervor qëndror has 2 ratings and 0 reviews. Anatomia e Njeriut – Kombliku has 3 ratings and 0 reviews.

Author: Malalar Aralar
Country: Samoa
Language: English (Spanish)
Genre: Medical
Published (Last): 20 October 2010
Pages: 144
PDF File Size: 18.32 Mb
ePub File Size: 20.3 Mb
ISBN: 866-3-48436-891-6
Downloads: 15424
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Turisar

Si nje elektrolit ne likuidet jashte qelizes, ndihmon ne ruajtjen e presionit osmezik jashte membranes se qelizes dhe ka nje ndikim te njejte si kaliumi Brenda qelizes per ruajtjen natyrale te balances se ujit. Gjendet ne kokrat e grurit, orizit fasules, thjerzes etj.

Agon Kumnova marked it as to-read Dec 24, Rina marked it as to-read Jun 19, Open Preview See a Problem? There are no discussion topics on this book yet. Want to Read Currently Reading Read.

Want to Read saving…. Pankreasi Organ tek i vendosur ne zgavren e barkut Anatomikisht lokalizohet nen lakesen e madhe te lukthit, anash shpretkes dhe mbi duodenum.

Florim Leniqi marked it as to-read Jun 22, Return to Book Page. Agon Bislimi rated it really liked it Nov 08, Fjolla Berisha marked it as to-read Jul 26, Zehra marked it as to-read Feb 27, To ask other readers questions about Anatomia e Njeriut – Komblikuplease sign up. Lists with This Book. No trivia anatmoia quizzes yet.

  AUSCHWITZ BY DR.MIKLOS NYISZLI PDF

Melcia ka 2 buze, margos posterior dhe margos anterior. Bes Berisha marked it as to-read Dec 25, To see what your friends thought of this book, please sign up.

Femijet kane nevoje jetike pere kete perberes i cili ndodhet ne sasi te konsiderueshme tek produkti i qumeshtit.

Anatomia e Njeriut – Abdomeni

Tek melcia dallojme dy faqe, facies diafragmatica e drejtuar siper dhe perpara qe i korrespondon konkavitetit te diafragmes, dhe facies visceralis qe shikon nga pjesa e pasme dhe qe ka raport me organet.

Refresh and try again. Nueriut by Agim Vela.

Dex marked it as to-read Sep 28, Beber marked it as to-read Mar 30, Thanks for telling us about the problem. Zemra ka 2 barkusha lat.

Anatomia e Njeriut – Kombliku

Anatomia e Njeriut – K Luan nje rol mjaft te rendesishem ne pengimin e paksimit te sasise se gjakut ne trup. Hasim added it Jan 16, Arianita marked it as to-read Mar 22, Thanks for telling us qnatomia the problem.

Return to Book Page. Ardi Ademi marked it as to-read Jul 31, Genta Rafuna marked it as to-read Jul 09, To see what your friends thought of this book, please sign up.

Anatomia e Njeriut – Kombliku by Hilmi Dauti

Arijeta Shaqiri marked it as to-read Jan 17, Besa rated it it was amazing Mar 02, Trivia About Anatomia e Njeriu Demtimi i pankreasit shkakton diabetin. Njihet si pjesa me e rendesishme e shume enzimave. Agim Bardheci marked it as to-read Nov 25, Natyra marked it as to-read Aug 15, Nga mbrapa ligamentum folciforme vazhdon me ligamnetum coronare dextrum dhe sinistrum qe perfundojne ne ligamentum triangulare.

  EL AUTOSABOTAJE LIBRO PDF

Beni marked it as to-read Jan 24, Uran Azemi marked it as to-read Sep 18, Adelina Arifaj marked it as to-read Jan 11, Willy marked it as to-read Sep 11, Arben added it Jan 17, Arjeta marked it as to-read Feb 09, Qendresa marked it as to-read Mar 07, Shpretka E vendosur ne anen e majte te abdomenit Shtrihet nga brinja e IX e deri te brinja e XI Vie ne kontakt me lukthin, veshken e majte dhe zorren e trashe Ka dy faqe: